“Втратиш пильність — пожалкуєш”: як військові одеської бригади б’ють по позиціях росіян на Донбасі

Вогонь на подавлення, удари по російських позиціях і укріплення власних — такі будні військових 28 окремої механізованої бригади ім. Лицарів зимового походу на Донеччині. Військовослужбовці одного з підрозділів тримають оборону з минулої зими. Про те, як відбуваються бої, з якою небезпекою стикаються та як завдають ударів по російським збройним силам — у репортажі Суспільного.

Російські позиції — у декількох сотнях метрів від українських. Аби знизити активність мобілізованих росіян, які зранку розпочали свої атаки, каже офіцер на позивний “Борисович”, українські військові вдарили по них із РПГ.

“Ми майже вже на передку. Ось там лісосмуга за полем — це все лісосмуга, що зайнята противником, поле між нами і лісосмугою — це поле бою. Від нас воно загороджене “колючкою” та мінами. Ось це наша схованка. Це наш ліс”, — показує свої позиції офіцер 28 окремої механізованої бригади на псевдо “Борисович”.

“Ось це — катакомби, це важка праця, повільно, довго, але це дуже надійне укриття. Ця позиція постійно пробивається танками прямим наведенням, сховатись від танку у бліндажі неможливо, він його розбирає. У цю печеру танк не потрапить жодним чином”, — розповідає “Борисович”.
Офіцер 28 окремої механізованої бригади на позивний “Борисович”. Донбас, травень 2023 року. Фото: Суспільне Одеса

Звуки обстрілів тут чутно кожні декілька хвилин. Дрони з “подарунками”, як це називають військові, також прилітають регулярно. Тим не менше, на бойовому чергуванні вздовж лісосмуги постійно перебувають військові. Отримують і нагороди.

“Я, від імені командира бригади, командира батальйону, вітаю із нагородою. Нагорода за Херсон. За звільнення Херсона. Дякую! Служу українському народу! Слава Україні!” — каже “Борисович”.

“Борисович” вручає нагороду бійцю 28 бригади на позивний “Касум”. Донбас, травень 2023 року. Фото: Суспільне Одеса

“Найважливіше для солдата ЗСУ — це уважно слухати командирів і слухати те, що над тобою летить. Я був у Миколаєві, Херсоні — все по-різному, але не скажу, що там не страшно, що ходиш розслаблений, увесь такий крутий, сильний солдат. Тут — розумієш, де ти перебуваєш, і якщо хоч на хвилину втратиш пильність, ти дуже сильно пожалкуєш”, — говорить “Касум”.

“Відпрацювання зараз було по росіянам, вони у тій посадці сидять, і ми по них, по орієнтирах відпрацьовуємо. Літають, скидають бомби, тому і треба бути обережним, дивитися”, — розповідає військовослужбовець 28 бригади на позивний “Йожик”. На Донеччині він вже пів року.

“Зараз будемо відпрацьовувати по цьому орієнтиру, в них тут розташований реб, який садить наших пташок. Зараз наводимось на орковські позиції, щоб влупити 82 мінометом”, — каже офіцер 28 окремої механізованої бригади на позивний “Дикий”.

Новини на цю тему