Дотримуйтесь правил перевезення дітей

Важливим обов’язком кожного з батьків є забезпечення безпеки для своїх дітей. Особливо це питання гостро постає при перевезенні дітей в автомобілях. Нажаль, часто водії нехтують цими правилами.

За вісім місяців 2023-го, порівнюючи з аналогічним періодом 2021 року, в Україні сталося на 7% більше аварій, в яких травмувалися або загинули діти —  більше 2,6 тис.

Про це повідомляє Українська Служба Інформаціїз посиланням на дані Опендатабот.

Загалом з січня по серпень поточного року в таких дорожньо-транспортних пригодах 116  дітей загинуло та більше 3 тис. дітей отримали травми.

Протягом останніх трьох років незмінним лідером за кількістю ДТП з загиблими та/або травмованими, скоєними за участю дітей, залишається Львівщина. За 8 місяців 2023 року на Львівщині сталося 275 таких ДТП — на 12% більше до відповідного періоду 2021 року.

Це 10% від загальної кількості таких ДТП по країні. Друге та третє місце посідають Дніпропетровщина (208) та Київщина (198).

Що стосується Одеської області, то згідно з даними Опендатабот, з початку 2023 року у регіоні сталася 171 ДТП з загиблими та/або травмованими дітьми. Відповідно за аналогічний період у 2021 та 2022 роках таких аварій було 159 та 79 відповідно. З початку року на Одещині у ДТП загинуло 8 дітей.

Також варто зазначити, що у 2023-ому суттєво збільшилася кількість ДТП з загиблими і травмованими, які трапилися саме з вини дітей — 433 таких інцидентів за вісім місяців. Це в 1,5 рази більше, ніж було в січні-серпні 2021 року. У таких аваріях в поточному році вже загинуло 14 дітей, а ще 514 отримали травми. До слова, останній показник у 2,2 рази перевищує показник відповідного періоду 2021-го.

 

Хочу нагадати основні положення правил перевезення дітей згідно Правил Дорожнього руху.

Згідно з пунктом 21.11 Правил Дорожнього Руху, забороняється перевозити дітей:

а) дітей, зріст яких менше 145 см, у транспортних засобах без використання дитячих утримуючих систем, що дають змогу пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією цього транспортного засобу; на задньому сидінні мотоцикла та мопеда, крім:

  • транспортних засобів, що здійснюють регулярні, регулярні спеціальні та нерегулярні пасажирські автобусні перевезення, за умови дотримання встановлених цими Правилами обмежень швидкості руху;
  • спеціалізованих санітарних автомобілів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, оперативних транспортних засобів Міноборони, МВС, Національної поліції, ДСНС, Держприкордонслужби, Служби безпеки, Управління державної охорони під час виконання ними невідкладного службового завдання;

б) у темний час доби для організованих груп дітей;

в) заборонено перевозити дітей до 16-річного віку в кузові будь-якого вантажного автомобіля.

  • Дитячі утримуючі системи повинні використовуватися у транспортних засобах, обладнаних ременями безпеки чи системами з’єднання дитячої утримуючої системи, передбаченими їх конструкцією, та відповідати вимогам чинних в Україні правил і нормативів.
  • Дитячі утримуючі системи встановлюють на місцях для сидіння, крім першого ряду. У разі перевезення дитини віком до трьох років у легковому автомобілі на місці для сидіння першого ряду допускається встановлення дитячих утримуючих систем, які встановлюються проти напрямку руху з обов’язковим відключенням фронтальної подушки безпеки цього місця для сидіння (у разі її наявності).
  • Дитячі утримуючі системи встановлюють та використовують відповідно до інструкцій виробників цих систем та транспортних засобів.
  • Характеристики дитячої утримуючої системи повинні відповідати масі та зросту дитини, яка у ній перевозиться.
  • Діти повинні перебувати у дитячих утримуючих системах у пристебнутому положенні.

Новини на цю тему