Кабмін врегулював порядок створення наглядових рад у медзакладах

Кабінет Міністрів врегулював порядок створення наглядових рад у медзакладах, до складу яких залучатимуть представників громадськості.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я, передають Українськi Новини.

“Наглядові ради створять у тих лікарнях, що надають спеціалізовану медичну допомогу та мають укладені контракти із НСЗУ. Створення ефективних наглядових рад є продовженням процесу автономізації медзакладів і реформи децентралізації”, – йдеться в повідомленні.

Рішення про створення таких рад прийматиме власник медзакладу.

“Наглядові ради допоможуть створити умови для захисту прав пацієнтів і медиків, а також для підзвітності й прозорості діяльності керівника медичної установи. Їх функціонування при медзакладах сприятиме наданню якісної та доступної медичної допомоги пацієнтам. Також створення наглядових рад забезпечить реалізацію прав пацієнтів і працівників медзакладу та сприятиме ефективній реалізації прав власника на управління закладом. Окрім того, залучення представників громадськості до наглядових рад забезпечить ефективне стратегічне планування та розвиток, професійний менеджмент і незалежний аудит”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що до складу наглядової ради кожного медзакладу має входити не менше ніж 50% представників громадськості.

Новини на цю тему