Під час війни, аміаку не місце на території Одеської області. Саме тому оперативний продаж російського аміаку усуває ризики техногенної катастрофи в Одеській області

Ще у червні 2022 року на території припортового заводу розміщувалась велика кількість аміаку російського походження.  Перебування якого на зазначеному підприємстві у зв’язку з постійними обстрілами могло призвести до екологічної катастрофи та становило велику загрозу для всього Одеського регіону, та країни у цілому.

З метою вирішення питання щодо недопущення техногенної катастрофи було скликано нараду за участі представників Офісу Президента України, Міністерства економіки України, ДСНС, Фонду державного майна України та ДП «Укрхімтрансаміак» за результатами засідання якої, прийнято рішення щодо можливості вивезення аміаку з території Одеського припортового заводу.

«Припортовий, гордість Одещини. Але зараз, в умовах повномасштабної війни та постійних ракетних обстрілів, знаходження аміаку на заводі вкрай небезпечне. Продаж і те, що аміака не буде у нашій області дійсно хороша новина. Адже при кожному ракетному обстрілі був ризик екологічної катастрофи», — зазначив депутат Одеської обласної ради Дмитро Ковбасюк.

Велика кількість аміаку та пропускні можливості ОПЗ робили неможливим його придбання одним покупцем. Тому в АРМА  прийняли рішення щодо реалізації активів окремими лотами. Враховуючи небезпеку влучання ворожих ракет та виникнення екологічної катастрофи, АРМА продало значну частину аміаку. Отримані кошти було використано для підвищення обороноздатності країни та придбано облігацій внутрішньої державної позики «Військові облігації».

Новини на цю тему

Leave a Comment