Оформити український паспорт можна буде не тільки в Польщі

Мобільні комплекси з оформлення паспортів України згодом працюватимуть у кількох європейських країнах. Про це у неділю, 10 липня, заявив голова МВС Денис Монастирський, пише Укрінформ.
«Поспілкувавшись із нашими громадянами, я зрозумів, що ці машини працюватимуть за кордоном ще дуже довго. Кількість заявок на оформлення нових документів зростає», – сказав Монастирський.
Він зазначив, що багато українців, рятуючись від війни, втекли за кордон без документів або втратили їх.
«Але коли ми вивчили кількість таких звернень, то виявилося, що вони в сотні разів перевищували можливість консульських установ» – так пояснив міністр необхідність розгортання мобільних комплексів з оформлення паспортів України.
Він нагадав, що в серпні у Варшаві відкриють стаціонарний офіс, де можна буде оформити як закордонний, так і внутрішній ID-паспорт громадянина України. В офісі щодня прийматиммуть 400–500 осіб. Терміни отримання документів – не довше, ніж місяць.
Водночас в інші регіони Польщі, а також у Чехію, Словаччину, Болгарію вирушать мобільні комплекси – після досягнення відповідних домовленостей з цими країнами.
У свою чергу перша заступник голови Державної міграційної служби України Ірина Ковалевська повідомила, що у Варшаві з 29 червня розгорнуто п’ять мобільних комплексів. Найближчими днями в столицю Польщі прибудуть ще три такі комплекси.
Кожен мобільний комплекс щодня може обслужити 20 осіб.
Вартість послуги з отримання внутрішнього паспорта – 2,7 тис. грн, закордонного – 3,3-3,4 тис. грн.

Новости по теме

Добавить комментарий