Україна у сім разів збільшила транспортування газу

Зараз у вітчизняних ПСГ зберігається 2,4 млрд куб м газу, який належить іноземним компаніям.

У поточному році в Україну з Євросоюзу та Молдови було транспортовано у сім разівв більше природного газу, ніж минулого року. Про це повідомило Міненерго у понеділок, 16 жовтня.

“З квітня по жовтень 2023 року Оператор ГТС транспортував в Україну понад 3 млрд кубів природного разу з ЄС та Молдови. Це у сім разів більше за  обсяги транспортованого газу протягом аналогічного періоду минулого року (понад 414 млн кубометрів)”, – йдеться у повідомленні.

З обсягу транспортованого газу у вітчизняних ПСГ зберігається 2,4 млрд куб м газу, який належить іноземним компаніям.

Замовлення потужностей європейськими трейдерами є результатом проведеної роботи із сертифікації ПСГ за європейськими стандартами. Ця активність свідчить про повну інтегрованість української газової інфраструктури  в європейську. Це вагомий крок на шляху до створення в Україні енергетичного хабу та позбавлення Європи залежності від російського газу,  – заявив міністр енергетики Герман Галущенко.

За даними Оператора ГТС України, основним напрямком транспортування природного газу став словацький – звідти надійшло 45% обсягів газу. Також газ постачався з Угорщини, Польщі та вперше у цьому році з Трансбалканського напрямку (з Румунії через Молдову).

Новини на цю тему