Україна закуповуватиме зброю за стандартами НАТО

При Міністерстві оборони України працюватимуть два агентства, аналогічні NSPA: одне — «Агентство оборонних закупівель» — займатиметься всім, що стосується озброєння, друге — тиловими речами — закупівлями амуніції, палива, харчування, питаннями логістики тощо, за прозорими західними стандартами. Про це у четвер, 28 липня, заявив Міністр оборони України Олексій Рєзніков в інтерв’ю LB.ua.

За словами міністра, «Агентство оборонних закупівель» працюватиме на зразок натівської логістичної організації NSPA (NATO Support and Procurement Agency), щоб зробити закупівлю зброї для України прозорою та унеможливити корупцію.

«Це прозорий механізм, зрозумілий для наших партнерів, для бізнесу, для виробників. Це такий своєрідний «Amazon» тільки з товарами мілітарного призначення», — пояснив міністр.

Глава Міноборони зазначив, що робота зі створення Агентства розпочалася наприкінці січня і мала закінчитися в березні. Але через повномасштабне вторгнення Росії завершення процедур було відкладено.

Резніков зазначив, що кілька тижнів тому Агентство офіційно зареєстрували, після чого розпочнеться розгортання його роботи.

«Таким чином, ми здійснюємо інтеграцію в НАТО де-факто, про що я також неодноразово говорив», — сказав Резніков.

Міністр додав, що роботу Агентства оборонних закупівель зможе патронувати та за необхідності долучатися до аудиту Defense Reform Advisory Board, міжнародна дорадча група найвищого рівня, до складу якої входять представники країн-членів НАТО.

Новости по теме

Добавить комментарий