В Україні починають виплачувати 6-місячну фінансову допомогу для сімей із низьким доходом

В Україні приймають заявки на отримання фінансової допомоги, яка надаватиметься сім’ям із низьким доходом. Її виплачуватимуть упродовж 6 місяців. Максимальна сума, яку може за півроку отримати одна сім’я,  становить 53 280 грн.

Розмір допомоги, яку виплачуватимуть на одного члена сім’ї, становитиме 2220 грн. Допомогу призначають не більше, ніж на 4 осіб з однієї сім’ї. Отже, максимальна сума, яку сім’я може отримати за місяць становить 8880 грн. А оскільки виплати триватимуть півроку, то сім’я може отримати 53 280 грн.

Фінансування цієї допомоги здійснюватиметься за рахунок Швейцарії. Допомога буде доступна сім’ям переселенців, які змінили місце проживання (виїхали з території бойових дій) після 24 лютого 2022 року.

Претенденти на допомогу мають відповідати трьом критеріям відбору

Перший критерій

Сім’я має належати до однієї з таких категорій вразливості:

 • вагітні жінки;
 • матері з дітьми віком до 3х років;
 • багатодітні родини (3 або більше дітей віком до 18 років);
 • член домогосподарства з обмеженими можливостями або є членом домогосподарства особи з обмеженими можливостями;
 • самотня особа похилого віку (від 55 років) або домогосподарство, яке складається з 1 чи 2 літніх людей, які не мають підтримки рідних;
 • особа з важким захворюванням або є членом домогосподарства особи з важким захворюванням;
 • самотні матері / батьки або опікуни неповнолітніх дітей. 

  Другий критерій

  Через війну та переїзд сім’я втратила джерела доходу або має невисокий дохід, який не перевищує 5 865 грн на одну особу. Якщо сім’я отримує допомогу ВПО, то вона сумується з тією цифрою середнього доходу на члена сім’ї, яка є в довідці. У такому випадку ця сума не має перевищувати 6 176 грн.

  Третій критерій

  Члени сім’ї ледве задовольняють свої базові потреби.

  Допомога буде доступна лише на обмеженій території

  Сім’ї, що відповідають цим трьом критеріям, можуть претендувати на фінансову допомогу. Але, крім того, вони мають бути зареєстровані як ВПО у таких громадах Запорізької області: Вільнянській, Матвіївській, Петро-Михайлівській, Широківській, Михайло-Лукашівській, Новомиколаївській.

Новини на цю тему