В Україні можуть оподатковувати ФОПів як у Польщі: що очікує підприємців

У співпраці з Міжнародним валютним фондом, українське Міністерство фінансів активно розглядає новий підхід до оподаткування фізичних осіб-підприємців, зорієнтований на спрощеність, прозорість і підтримку малого бізнесу. В контексті цього, польська модель оподаткування ФОП виступає як оптимальний зразок.

Про це в інтерв’ю для Новини.LIVE розказав голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Що таке польська модель оподаткування ФОП

“Часто ми чуємо від бізнесу та експертів пропозиції запровадити оподаткування, як в Європі. Вивчивши приклади декількох країн, ми взяли за зразок польську модель, яка є для нас найбільш близькою. Зараз розглядаємо можливість її імплементації в Україні”, — повідомив Данило Гетманцев.

Отже, польська модель оподаткування ФОПів передбачає більший ліміт за операціями — 2 млн євро, тоді як в Україні ліміт становить 7,8 млн гривень. Крім того, різні види діяльності оподатковуються різними ставками податку. Наприклад, торгівля оподатковується податком 3%. Низьким податком оподатковується виробництво. А податки на послуги становлять від 12% до 20%.

Головне завдання такої реформи, на думку Гетманцева, — створити умови, за яких малий бізнес отримає підтримку, а великі компанії не зможуть уникати оподаткування через “схеми”. Незважаючи на зовнішні виклики, він вважає, що зміни в системі оподаткування ФОП можуть бути внесені навіть за нинішніх обставин.

Джерело

Новини на цю тему